Kultúrno-spoločenské podujatie s Ruským veľvyslanectvom.

03.02.2022

Dňa 14. 10. 2021 Šarišská dŕžava a Nadácia Ruského klubu 1923 v spolupráci s Ruským veľvyslanectvom na Slovensku uskutočnili v Ruskom dome v Prešove spoločné podujatie, ktorého súčasťou bolo otvorenie výstavy o kultúrno-historických pamiatkach Ruska zapísaných vo svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO.

Bohatá účasť hlavne žiakov stredných škôl bola vyvolaná záujmom o možnosť bezplatného vysokoškolského štúdia na vysokých školách v Ruskej federácii. Druhá časť podujatia bola venovaná symbolom Ruskej federácie. Obe prednášky viedli riaditeľka Centra vedy a kultúry pri Ruskom veľvyslanectve Elena Sergeevna Epišina (Елена Сергеевна Епишина) a jej zástupkyňa Oľga Ivanovna Kroškina (Ольга Ивановна Крошкина). Skvelú atmosféru dopĺňali hudobné vsuvky dnes už, žiaľ, nebohého speváka, herca a skladateľa Jána Volčka.

Milé stretnutie sme uzavreli spoločným obedom v družnej atmosfére s prísľubom, že podobné kultúrno-spoločenské podujatia budeme organizovať aj v budúcnosti. Teší nás, že predstaviteľky Ruského veľvyslanectva nám vyjadrili vďaku za skvelú organizáciu i srdečné prijatie. Sme presvedčení o tom, že podobné podujatia utužujú vrelé vzťahy dvoch bratských slovanských národov.