Prianie Slovenskej republike!

02.01.2023

Ak dovolíte, pripojím sa aj ja k mnohým Novoročným prianiam pre našu krásnu vlasť a odovzdám jej aj jeden inšpiratívny darček.

Slovensku teda prajem: uvedomelých občanov, súdržný náROD, osvietených Človekov, pracovitý ľud, zodpovedných rodičov, milujúce deti, svedomitých lekárov, zdravú populáciu, vážených učiteľov, nadaných žiakov, vzdelanú generáciu, rozvážnych vedcov, spravodlivých sudcov, statočných policajtov, odvážnych brancov, dobrých susedov, a v neposlednom rade krajinu bez zbytočných politikov!

A ako sľúbený darček prikladám prácu mojich SŠ študentov, ktorú sme spolu napísali ešte v roku 2012. Už vtedy sme totiž rozmýšľali o inom vzdelávacom systéme, bažili po iných vedomostiach a snažili sa rozmýšľať nad nezávislosťou na nezmyselnom otrokárskom systéme. Vytvorili sme preto Školu 3. tisícročia (pdf súbor na stiahnutie je nižšie). 

Sľubujem vám, že našu prácu si prečítate jedným dychom. Ak vám poslúži aspoň ako námet k zamysleniu, budem spokojná. Ak vám poslúži ako návod k vytvoreniu podobnej vzdelávacej inštitúcie, budem rada a ak nám, všetkým, poslúži ako prostriedok k "prekopaniu" celého školstva, budem šťastná.

Na záver už len toľko... Ak sa naši rodičia a starí rodičia dokázali po vojne postaviť na nohy a vybudovať prosperujúce Československo, dokážeme to aj my!

Hlavu hore, Slováci! Naša krajina potrebuje zmenu! Svet potrebuje zmenu! Participujme a prispejme preto svojim dielom všetci! Nič nie je nemožné a svetlo na konci tunela vždy existuje...

Janka Komenská 


(fotogaléria z pp prezentácie)