Zdobenie veľkonočných kraslíc.

25.02.2022

23. februára 2022 sme mali nabitý program... 16:00 podpora akcie p. Eduarda Číža "Aj malá iskra dokáže zapáliť vatru" a vzápätí nato dlhodobo plánované podujatie zdobenia kraslíc s výtvarníčkou a špeciálnou pedagogičkou Mgr. Tatianou Markusovou z Košíc.

Pri kávičke a so štetcom v ruke sme cifrovali veľkonočné vajíčka servítkovou technikou v kombinácii s perličkami. Pani Tatiana nám však ukázala rôzne kraslice, čím sme mohli obdivovať aj rôzne techniky. Hotové vajíčka oblepované špagátom priniesla na ukážku aj naša členka ŠD pani Hedviga. Je to časovo náročná technika, ale výsledok je úchvatný. Vajíčko pôsobí moderne a zároveň anticky. Vzory sú objemnejšie sťaby v 3D. Veď posúďte sami...

Popri práci sme ako správne žienky aj klebetili. Pani Tatiana nám čo to prezradila zo svojho života na Slovensku, ale aj zo svojich mladých rokoch prežitých vo vzdialenej vlasti, terajšej Ruskej federácii. Spoznali sme tak energickú a veselú bytosť s dobrým srdiečkom.

Ak vám náhodou chýba sociálny kontakt, tvorivosť či pocit užitočnosti, pridajte sa k nám, naše stretnutia sú vzpruhou duše i mysle, plné radosti a pocitu spolupatričnosti.